Kiedy zapisać dziecko na TUS?

Kiedy zapisać dziecko na TUS?

Kiedy zapisać dziecko na TUS?

Kiedy dorośli zapisują się na szkolenie o asertywności? Jak zauważają, że sobie nie radzą.
Kiedy zapisać dziecko na TUS? Kiedy rodzice/opiekunowie, zauważą, że w sytuacjach społecznych dziecko sobie nie radzi.

Trening Umiejętności Społecznych w Legionowie

Umiejętności społeczno-emocjonalne dziecka są bardzo ważne, wręcz kluczowe. Rodzice cieszą się z dobrych stopni z kartkówek. Wiedza zdobyta przez dziecko powtarzana zostaje w głowie. Ale co nam po wiedzy, jeśli dziecko nie wie jak ją zaprezentować? 

I właśnie dlatego organizujemy Trening Umiejętności Społecznych w Legionowie. Uczymy dzieciaki jak rozpocząć rozmowę, jak ją dalej poprowadzić, jak wyrażać swoje zdanie. Zajęcia w grupie pozwalają na otrzaskanie się z wypowiedziami na forum – bez komunikatu „musisz, bo inaczej dostaniesz jedynkę…”. Tym sposobem dzieciaki uczą się w sprzyjających warunkach i mają szansę wykorzystać te umiejętności na co dzień. 

Nie zapominajmy o emocjach. Są szalenie ważne. Wyrażanie emocji w sposób nie robiący krzywdy sobie i otoczeniu, to plus jeden do poczucia pewności siebie i szczęścia dziecka oraz całej rodziny. Właśnie dlatego zajęcia TUS są tak ważne. 

Kiedy zapisać dziecko na TUS?

Kiedy na TUS? Kiedy widzimy, że „coś” jest nie tak. Gdy dziecko nie wchodzi w interakcję z rówieśnikami, wraca z placu zabaw z płaczem. Pochmurna mina po powrocie ze szkoły i gdzieś głęboko schowane emocje to też powód, aby pomóc dziecko. Dzieciaki, które mieszkają tylko z mamą albo z tatą są kłębkiem najróżniejszych emocji, z którymi nie wiedzą co i jak zrobić. Dla nich zajęcia TUS często też są bardzo pomocne. 

 

Jeśli rozważasz udział dziecka w TUSach – zapraszamy do Werbeny. Zajęcia grupowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę 🙂

Więcej o TUSach i kwalifikacjach TUTAJ.

kiedy-na-TUS